آموزش ماساژ یومیهو

آموزش ماساژ یومیهو

ماساژ یومیهو( Yumeiho) یک ماساژ درمانی برخواسته از ژاپن است که به طور گسترده در تمام دنیا به خصوص در ژاپن برای درمان بسیاری از بیماری ها و همچنین بهبود سلامت روحی و جسمی مورد استفاده قرار می گیرد و در آموزشگاه ماساژ فنی حرفه ای فایدیم تسط بهترین اساتید کشور اموزش داده می شود .

ماساژ یومی هو تراپی از ۴ روش‌ ماساژ معروف سرچشمه گرفته که عبارت هستند از:

۱- شیاتسو ۲-ماساژ چینی ۳- رفلکسوتراپی ۴-ریکی( انرژی درمانی)

ماساژ درمانی یومیهو حدود یک ساعت طول می کشد که طی آن یومیهوتراپیست از 100 تکنیک مختلف که شامل طب فشاری،دستکاری مفاصل نرم، کشش غیرفعال و ورز دادن استفاده می کند . این ماساژ در سالن مخصوص آموزش آموزشگاه ماساژ فنی و حرفه ای توسط استادان خبره ی این فن آموزش داده می شود .

فواید ماساژ یومیهو (که در آموزشگاه ماساژ فنی حرفه ای نیز آموزش داده می شود ):
* درمان درد پشت، سیاتیک، اسکولیوز، دیسک های لغزنده، مشکلات مفاصل، و کشش عضلات
* احساس آرامش و جوان سازی کامل
* بدست آوردن عملکرد خوب فیزیکی بدن
* کمک به بهبود علایم و یا جلوگیری از تشدید کیفوز، عدم تقارن پاها ، اختلالات عصبی، درد کمر و غیره
* رفع خستگی و احساس راحتی
* کمک به هماهنگ کردن عملکرد ذهنی و بهبود روابط جنسی

ماساژ یومی هو تراپی دارای دو جنبه می باشد ، جنبه ی درمانی و جنبه ی پیشگیری
در جنبه پیشگیری با ایجاد تعادل هورمونی در بدن ایجاد قرینگی در اندامها، نرم نگه داشتن عضلات و مفاصل، سالم نگه داشتن سیستم گوارش و تنفس ، بهبود سیستم گردش خون و سیستم لنفاوی، بهبود عملکرد غده های درون ریز و بالاخره در افزایش سطح قدرت خود درمانی بدن این امکان را می دهد که با تنی سالم و روحی شاداب و پر انرژی در مقابل بروز بیماریها مقاوم کند و کمتر در معرض بیماری قرار بگیرد.
جنبه درمانی با بیشترین کاربرد و اثربخشی در اصلاح و رفع مشکلات سیستم حرکتی همچون: ناراحتی های مفصلی ،آرتروز ،دیسک سیاتیک و رفع درد ها ،سردردها سرگیجه ها و بهبود قدرت بینایی ،آسم و پاره‌ای از انواع آلرژی و ناراحتی زنان و زایمان و سیستم گوارشی و غیره می توان نام برد.

نکات طلایی درباره ماساژ یومی هو تراپی:

آموزش ماساژ یومیهو

آموزش ماساژ یومیهو

۱)ماساژ یومی هو تراپی به مادرانی که قادر نیستند به کودک خود شیر دهند کمک می کند. مادران با دریافت تکنیک‌های این ماساژ بر این مشکل غلبه کنند.
۲ )خانم هایی که انحراف لگن دارند معمولاً زایمان های سختی دارند. ماساژ یومی هو تراپی با تکنیک های خود به این افراد کمک می کند تا زایمان آسان تری را تجربه کنند.
۳)ماساژ یومی هو تراپی به تقویت بینایی و داشتن دید بهتر کمک می کند .
۴ )افرادی که نرمی استخوان دارند. می توانند با کمک یومی هو تراپی بخشی از این اختلال را درمان کند. در وضعیت جسمی و حرکتی خود بهبود به وجود آورند.
برای بهره بردن از این ماساژ و همچنین دریافت مدرک فنی حرفه ای و آموزش تخصصی آن در آموزشگاه ماساژ فنی حرفه ای فایدیم با ما تماس بگیرید !
تاریخچه یومیهو (Yumeiho)
بنیان گذارYumeiho درمانی است که در 18 نوامبر سایونجی ماسایوکی 1943 در توکیو ژاپن متولد شد.

وی به مدت سه سال یک مربی خوشنویسی چینی بود. او غالباً برای بهبود تکنیک خود از چین دیدن می کرد و دقیقاً در چین است که با استفاده از کتب باستانی از نظر خوشنویسی به مطالعه طب سنتی چین می پردازد. اصول نظری ، فلسفه و روشهای دستی درمانی که بطور خاص توسط این آثار ارائه شده است او را مجذوب خود می کردند و به همین دلیل وی تصمیم به جذب آنها گرفت. وی به مدت 6 سال روشهای مختلف شفابخشی شرقی ، به ویژه روشهای چینی و ژاپنی ( و…Tui-na ، Zheng Ti Fa ، An-Ma ، Shiatsu ، Do In ، Seitai-ho( را مورد مطالعه قرار داد. در سال 1981 او همچنین یک سیستم درمانی نوآورانه ، که ابتدا با نام “ماساژ دریایی(Diving massage)” و سپس “تنظیم استخوان کوکسال( Coxal ) و فشرده سازی” یا “یومیهو درمانی” راه اندازی می کند.
در سال 1983 به عنوان استاد ماساژ شیاتسو و طب فشاری مجوز گرفت. (مجوز ارائه شده در بنیاد معاینه تکنیک ها و تحقیقات شرقی درمانی ، تنها نهادی که توسط وزارت بهداشت ژاپن برای ارائه چنین عناوینی اعطا شده است ) بدین ترتیب رسماً به عنوان یک استاد راهنمای دستی درمانی ژاپن معتبر شناخته می شود.
بین سال های 1989 و2004، وی با توجه به محبوبیت در درمان Yumeiho و پزشکان، آموزش خارج از مرزهای ژاپن به بیش از 40 کشور جهان سفر کرد.
تا سال 2004، Yumeiho در 73 کشور، مراکز آموزش و همچنین سازمان های حرفه ای گسترش یافته است که در بسیاری از این کشورها راه اندازی شده است.
لازم است خاطر نشان شویم ایشان در سال 2005 بر اثر حادثه فوت کردند و مدارکی که پس از این سال به نام این استاد صادر می شود غیر قابل قبول می باشد .

در آخر اعلام می داریم بهترین دوره های آموزشی ماساژ یومیهو توسط اساتید خبره و برتر ایران و بهترین آموزگاران این رشته در آموزشگاه ماساژ فنی حرفه ای فایدیم آموزش ماساژ داده می شود .